Velehrad opětovně přivítá vozíčkáře nejen z ČR

Ve dnech 4. - 5. července 2016 se uskuteční sedmnáctý ročník Dnů lidí dobré vůle, které se konají u příležitosti státního svátku Dne slovanských věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje. Během cyrilometodějských oslav, které jsou letos součástí Svatého roku milosrdenství, se v pondělí 4. července setkají na Velehradě již tradičně vozíčkáři nejen z České republiky.

Charitativní projekty letos pomůžou křesťanům na Blízkém východě

Dny lidí dobré vůle každoročně pomáhají neziskovým organizacím zlepšit a rozšířit jejich chvályhodnou činnost. Sedmnáctý ročník je součástí Svatého roku milosrdenství a reaguje na současnou situaci ve světě. Proto i projekty, na které může každý přispět prostřednictvím dárcovských SMS na konto Velehrad, pomůžou křesťanům a jezídům, aby mohli zůstat ve své vlasti v Iráku.

Lidé dobré vůle hlasují pro přírodu!

Aktivity pro životní prostředí jsou neodmyslitelnou součástí velehradských Dnů lidí dobré vůle. Sedmnáctý ročník nebude výjimkou a v Archeoskanzenu Modrá, v bezprostřední blízkosti Velehradu, nabídne v pondělí 4. července ekologicky laděné aktivity.

Michal Nesvadba přijede za dětmi na Velehrad

Dětský program pro nejmenší návštěvníky „Velehrad dětem“ patří ke každoročnímu koloritu Dnů lidí dobré vůle. Sedmnáctý ročník nebude výjimkou. Organizátoři připravují celou řadu zábavných aktivit pro menší i větší děti a jejich rodiny. Letošní téma je „milosrdenství“, které připomene Svatý rok milosrdenství.

Velehradský seminář se zaměří na aktuální výchovné problémy

V rámci Dnů lidí dobré vůle se v pondělí 4. července mezi 9. až 13. hodinou uskuteční v Poutním domě Stojanov na Velehradě vzdělávací seminář pro zájemce z řad rodičů, prarodičů, pěstounů i pedagogů.

Večer lidí dobré vůle pomůže křesťanům na Blízkém východě

V pondělí 4. července od 19.30 hodin se v rámci sedmnáctých Dnů lidí dobré vůle uskuteční benefiční koncert Večer lidí dobré vůle. Letos bude součástí Svatého roku milosrdenství a právě u této příležitosti podpoří křesťany z Iráku. Slavnostním koncertem provede duo Filip Tomsa a Barbora Černošková.

Děti chodí Cestou dvou bratří

Cestou dvou bratří je název tradiční výtvarné soutěže pro děti mezi 3. a 11. rokem. Je vyhlašována v rámci velehradských Dnů lidí dobré vůle již od roku 2006 a hlavním cílem je přiblížit dětem kořeny naší kultury s pozitivním příkladem pro život v současnosti.