← zpět na úvodní stránku

Namalovala oblíbené místo a vyhrála koloběžku

Každý rok se na Velehradě koná výstava obrázků výtvarné soutěže Cestou dvou bratří. Malí vítězové z každé kategorie jsou odměněni na slavnostní vernisáži za účasti nejen svých nejbližších, ale také významných osobností. Loni se z koloběžky radovala tříletá Anička a my přímo na Velehradě vyzpovídali její maminku.

A pokud ještě chcete přihlásit do letošního ročníku své děti nebo žáky, máte možnost do 17. května. 

Více infomrací k soutěži

 

  • Jste na Velehradě poprvé a jak si to tady zatím užíváte?

Nejsme na Velehradě poprvé, jezdíme pravidelně, hodně dlouho. My jsme kousek tady od Velehradu, takže jezdíme víceméně pravidelně, když to jde a zatím je to pro nás trošku hektické.

  • Zapojují se i starší děti do soutěže Cestou dvou bratří?

Ano, zapojovaly se, když byly menší. Syn Šimon se dokonce asi před devíti lety umístil na 5. místě a také v kategorii MŠ.

  • Tak to máte v rodině a asi doma i rádi malujete?

Ano :)

  • A co říkáte na vítězství své tříleté dcery?

To jsme vůbec nečekali. Bylo to velké překvapení a měli jsme obrovskou radost, protože ona obrázek malovala, když byla dlouhodobě nemocná. Hledali jsme něco, čím bychom „zabili“ čas...

  • A co nejraději děláte jako rodina? Kam jezdíte na výlety?

Na Velehrad jezdíme často, protože to máme kousek. Pravidelně velmi rádi jezdíme na Hostýn, na poutní místo. A jinak se snažíme volit výlety tak, aby si je užily i naše dvě starší děti. Aby bylo zkrátka vyžití pro mladší i starší. Ale úplně nejoblíbenější místo asi nemáme.

  • Anička malovala houpačku, to je místo někde u vás doma?

Ano, je to v Žeravicích vedle kapličky. Houpačka je součástí projektu Rozhoupaná Kyjovská krajina (redakční poznámka: Cílem projektu je ukázat lidem zajímavá místa a dostat je do přírody. Dnes najdete v okolí Kyjova 29 houpaček). U nás je umístěna houpačka Andělka. Je od ní nádherný výhled na celé Žeravice, který si všichni užíváme. Často sem chodíme, máme to místo moc rádi.

  • Co plánujete na prázdniny?

Děti jedou na tábor do Rajnochovic. A jako rodina pojedeme se schönstattským hnutím na exercicie s rodinami, takže nás čeká týden v Orlických horách, v Rokoli.

  • Anička vyhraje koloběžku, ví o tom? Má už doma koloběžku?

Ví o tom. Má, ale ne svou vlastní, od starších sourozenců. Takže tahle bude jen její a má z toho velkou radost.

  • Jste soutěživá rodina, nebo jen Anička se ráda zapojuje nejen do výtvarné, ale i fotografické soutěže?

Myslím, že jsme. Ale řekla bych, že spíš když byly starší děti mladší. Teď už postupně, jak rostou naše dvě mladší holky, se zase snažíme zapojovat víc. Ale máme čtyři děti v různém věkovém rozpětí, tak už je to trošku náročnější.

 

Děkujeme mamince Aničky za rozhovor a přejeme spousta krásný zážitků a malovaných obrazků :)