Program Dnů lidí dobré vůle 2016

Pondělí 4. července 2016

9:00 - 17:00

Turnaj v ping-pongu „Propinkejte se až na Velehrad“

Kde: ZŠ Velehrad
Pořádá: Orel
9:00 – 13:00

Vzdělávací seminář: "AKTUÁLNÍ VÝCHOVNÉ PROBLÉMY DĚTÍ RŮZNÉHO VĚKU"

Přednášející:

  • PhDr. Jaroslav Šturma - dětský psycholog s padesátiletou praxí v oboru, emeritní předseda Českomoravské psychologické společnosti, aktuálně její místopředseda, a také řádný člen Papežské akademie pro život
  • Dr. phil. Jiřina Prekopová - světově známá psycholožka a rodinná terapeutka
  • Bc. Marcela Anežka Kořenková - lektorka a vztahová poradkyně působící v oblasti rodičovství
Kde: sál Poutního domu Stojanov
Podrobné informace a přihláška na seminář
10:00 - 12:00

Soutěž ve fotbalových dovednostech pod záštitou Antonína Panenky – kvalifikace pro veřejnost

Kde: Fotbalové hřiště
Pořádá: Orel
10:00 - 18:00

Aktivity pro životní prostředí

  • ochutnávka Hostětínských biomoštů
  • ekohry pro celou rodinu
  • ekologicky v domácnosti
  • letní ekotábory
  • aktuální kampaně
  • městečko neziskových organizací
Kde: Archeoskanzen
Pořádá: Hnutí Brontosaurus
10:00 - 19:00

Program pro rodiny s dětmi s Kristýnem služebníkem

  • čerstvě upražená káva z pražírny Café Gape
  • vynikající bezlepkové produkty
  • prezentace a prodej mešních vín
  • soutěže a program pro děti (nejen) s časopisem Nezbeda
  • prodej a prezentace deskové hry Po stopách svatých Cyrila a Metoděje
  • malování na obličej a dočasné tetování
  • spousta zábavy s elektrickými vláčky a další překvapení
Kde: u baziliky
10:00 - 23:00

Charita slaví 25 let

  • vydejte se napříč 25 lety charitní cesty milosrdenství
  • pobavte se při charitním kvízu a vyhrajte atraktivní ceny
  • připijte Na zdraví Haiti
Kde: u baziliky
10:00 - 23:00

Prezentace Charity Prostějov

  • sbírka "Akce cihla" - prodej a malování cihel
  • prodej výrobků klientů z pedigu, keramiky, korálků
  • skákací hrad pro děti - sbírka "Skákání pomáhá"
Kde: u ZŠ
13:00 - 22:00

Ruční přepisování Bible ve spolupráci s Římskokatolickou farností Velehrad

Kde: Velehradský dům sv. Cyrila a Metoděje, v prostoru muzea Bible
14:00 - 16:00

Soutěž ve fotbalových dovednostech pod záštitou Antonína Panenky - finále

Kde: Fotbalové hřiště
Pořádá: Orel
14:00

Výstavy a prezentace na Stojanově gymnáziu

15:00 Výstava vězeňských prací
15:30 Prezentace Papežských misijních děl
16:00 Výstava Svědectví života P. Emila Josefa Kapauna
16:30 Vernisáž vítězných fotografií Fotografické soutěže Velehrad 2015
17:00 Výstava Papež ve Svaté zemi
17:00 Vernisáž vítězných obrázků soutěže v malování Cestou dvou bratří
15:00 – 18:00

Odpoledne pro děti s Michalem Nesvadbou

  • odpolední program pro rodiny
  • taneční a hudební vystoupení „Zpívá celá rodina“
  • hry, hlavolamy, soutěže, kvíz
  • pohádka - Princ Jaromil v podání Divadla Studna
  • vystoupení „zdravotní klauni“
  • výstava o milosrdenství na kole
  • fotografická soutěž pro děti aneb Velehrad zachycen pohledem dětí (od 15 hodin, viz. informace o fotografické soutěži pro děti)
17:00 Vystoupení Michala Nesvadby
Kde: Pódium u baziliky
16:00 - 22:00

Mladí fandí Velehradu

  • koncert ATMO MUSIC
  • koncert Veronika Vrublová s kapelou
Kde: Pódium na hřišti ZŠ
16:00

Mezinárodní setkání vozíčkářů

16:00 Mše svatá pro zdravotně postižené a pěší poutníky v bazilice
17:15 Setkání vozíčkářů - hudebně doprovází Cimbálová muzika Pentla
Kde: nádvoří před ZŠ
17:00

Vyhlášení výsledků turnaje v ping-pongu „Propinkejte se až na Velehrad“

Kde: ZŠ Velehrad
Pořádá: Orel
19:30

VEČER LIDÍ DOBRÉ VŮLE

Slavnostní večer u příležitosti státního svátku ČR spojený s prezentací vzdělávacích a charitativních projektů.

Přímý přenos slavnostního večera ve 20:00 na ČT 2 a Českém rozhlase Dvojka.

Účinkující:

Moderátoři: Filip Tomsa a Barbora Černošková

Jiří Pavlica a Hradišťan Jelen Jana Kirschner Pavel Šporcl Jiří Suchý Jitka Molavcová
21:00 - 23:00

Program církevních hnutí a komunit

Kde: Bazilika - duchovní program - adorace
23:00

Mše svatá

Kde: Bazilika

Úterý 5. července 2016

Slavnost svatých Cyrila a Metoděje

NÁRODNÍ POUŤ VELEHRAD 2016

Mše svaté v bazilice: 6:30, 7:30

8:30 Celebrují novokněží České republiky

7:00 – 10:00

Program s Kristýnem služebníkem

  • čerstvě upražená káva z pražírny Café Gape
  • vynikající bezlepkové produkty
  • prezentace a prodej mešních vín
  • soutěže a program pro děti (nejen) s časopisem Nezbeda
  • malování na obličej a dočasné tetování
  • prodej a prezentace deskové hry Po stopách svatých Cyrila a Metoděje
  • spousta zábavy s elektrickými vláčky a další překvapení
Kde: u baziliky
8:00 - 13:00

Charita slaví 25 let

  • vydejte se napříč 25 lety charitní cesty milosrdenství
  • pobavte se při charitním kvízu a vyhrajte atraktivní ceny
  • připijte Na zdraví Haiti
Kde: u baziliky
8:00 - 13:00

Prezentace Charity Prostějov

  • sbírka "Akce cihla" - prodej a malování cihel
  • prodej výrobků klientů z pedigu, keramiky, korálků
  • skákací hrad pro děti - sbírka "Skákání pomáhá"
Kde: u ZŠ
8:00 - 15:00

Ruční přepisování Bible ve spolupráci s Římskokatolickou farností Velehrad

Kde: Velehradský dům sv. Cyrila a Metoděje, v prostoru muzea Bible
9:40

Růženec v bazilice

10:30

Slavnostní poutní mše svatá

Kde: nádvoří před bazilikou

Hlavní celebrant: Mons. Dominik kardinál Duka OP, arcibiskup pražský
Kazatel: Mons. Jan Graubner, arcibiskup olomoucký,metropolita moravský
Koncelebrují čeští i zahraniční biskupové

Slavnostní poutní mše je přenášena Českou televizí a Českým rozhlasem Praha

Příležitost ke svátosti smíření je v bazilice i na nádvoří

15:00 Mše svatá byzantsko-slovanského ritu (bazilika)

Hlavní celebrant: Mons. Ladislav Hučko, titulární biskup orejský a apoštolský exarcha

Neděle 10. července 2016

MALÁ POUŤ

Mše svaté v bazilice: 7:30, 10:00, 15:00

14:00 Přednáška genealoga Mgr. Petra Nohela na téma "Karel IV., potomek i předek světců"
Kde: Sál kardinála Tomáše Špidlíka SJ

Více info: www.farnostvelehrad.cz, www.velehradinfo.cz

Změna programu vyhrazena.