← zpět na úvodní stránku

Salesiáni Dona Bosca představili služby pro mládež prostřednictvím výstavy

Řád salesiánů se pravidelně věnuje péči o mládež, které nabízí nespočet zajímavých volnočasových aktivit. Svůj program zaměřený na mladé lidi přijela na festival Dny lidí dobré vůle prezentovat komunita z tzv. domu setkávání - Domu Ignáce Stuchlého ve Fryštáku. Nabídku akcí tohoto volnočasového střediska naleznete ve Stojanově gymnáziu v samém centru dění festivalu Dny lidí dobré vůle.

Dům Ignáce Stuchlého je v České republice unikátním projektem. Nabízí základním a středním školám tzv. Orientační dny, „které mohou pomoci žákům získávat základní orientaci pro život. Účastníci přemýšlejí o svých životních názorech, svobodně se vyjadřují k tématům, která je zajímají, učí se obhájit svůj názor před vrstevníky a zároveň jim naslouchat a respektovat odlišné názory. Mají čas se zastavit, zamyslet se, pohlédnout na své problémy s odstupem a případně se rozhodnout pro další životní krok či směr,“ sděluje informační salesiánský web k Orientačním dnům.

Ročně tohoto programu využije na sto tříd z třiceti devíti škol z celé republiky. Kromě Orientačních dní je pro mládež připraven DISklub, zařízení volnočasových aktivit, kde si mladí lidé mohou zahrát ping-pong, lézt po horolezecké stěně, posilovat nebo se poradit se zaměstnanci klubu o domácích úkolech. Salesiánské centrum též nabízí víkendové akce, které probíhají během celého roku.

A právě aktivity tohoto volnočasového a vzdělávacího centra dnes můžou všichni podpořit dárcovskou SMS ve tvaru „DMS VELEHRAD 30“ . Letos nově lze navíc přispět i vyšší částkou, pro ni stačí jen navýšit číslo na 60 nebo 90 Kč.

 -KČ-