← zpět na úvodní stránku

Přišli, fotili, vyhráli

Fotografická soutěž "Na Velehrad s fotoaparátem" je určena zájmovým fotografům, studentům středních a vysokých škol, ale především široké veřejnosti - všem návštěvníkům Dnů lidí dobré vůle, kteří na Velehrad přijedou s fotoaparátem nebo mobilním telefonem a chtějí se podělit o své zážitky prostřednictvím média fotografie. Soutěž není určena profesionálním fotografům.

Do loňského, covidem omezeného ročníku se zapojilo 16 amáterských fotografů. Porota ocenila jako nejlepší práce Fotografické soutěže Velehrad 2021 reportážní soubor Josefa Polehni a koncept Vojtěcha Nekardy nazvaný "Kontrast". Jejich práce byly tak vyrovnané, že se porota rozhodla udělit první ceny a finanční odměny rovnou dvě.

"Za porotu bych současně rád upozornil i na práce Antonie Dvořákové, Boba Gajdoše a Adama Stalčíka, jejichž fotografické soubory nás svou výjimečnou kvalitou zaujaly. Líbily se nám také reportážní fotografie, které odevzdali Zdeněk Kvasnica a Petr Polanský," uvedl Marek Malůšek, který za fotograficou soutěží na Velehradě stojí a pravidelně i soutěžní fotografie hodnotí.

Cenu veřejnosti a mobilní telefon pak vyhrála Alice Volšová.

Všem ostatním zúčastněným děkujeme za účast a přejeme hodně štěstí v letošním ročníku soutěže, jehož součástí je i seminář s Jindřichem Štreitem. Více zde.