← zpět na úvodní stránku

Na nejmenší návštěvníky čekal program s Michalem Nesvadbou

V rámci odpoledního programu pro nejmenší si po celé odpoledne návštěvníci mohli zahrát řadu her, zasoutěžit si a také si poslechnou malé koncerty. Ačkoli tento program míří hlavně k nejmenším návštěvníkům, na své si přišly všechny věkové kategorie. Největší úspěch měl potom Michal Nesvadba a jeho tradiční show.

Pestrobarevní veselí klauni z Klaunského divadla MIMO bavili děti krátkými scénkami a vyhlašovali také soutěže. Děti se např. s vervou pustily do závodění, kdo vydrží déle točit obručí kolem pasu. Pro milovníky pohádek přichystalo divadlo Víti Marčíka Sněhurku. Na pódiu zazněly mimo jiné písničky od hudební skupiny rodičů s dětmi s názvem Zrnka, která přináší moderní křesťanskou tvorbu. Kromě oblíbeného řádění ve skákacím hradu si děti mohly s rodiči také zahrát dřevěné stolní hry nebo si vyzkoušet řízení malých vláčků. Kdo zavítal na prostranství nemohl neminout záplavu růžových a zelených balónků třepotajících se v publiku a všudypřítomné nadšení a smích.

Součástí programu byla také dětská fotografická soutěž, která byla připravena pro dvě věkové kategorie. První kategorie byla pro děti do 12 let a do druhé se mohly přihlásit děti ve věku 13 až 15 let. Dětem organizátoři zapůjčili kompaktní digitální fotoaparáty, na kterých si mohly děti focení vyzkoušet a nafotit náladu na festivalu.

Zlatým hřebem dětského programu však bylo tradiční vystoupení Michala Nesvadby, který doslova ovládl nadšené publikum, a nejen to nejmladší. Svými roztomilými vtípky si získal děti okamžitě na svou stranu. Populární mim, herec a především oblíbený kamarád Michal z Kouzelné školky dokázal opět diváky strhnout svou nekonečnou energií a všem vykouzlit úsměvy na tváři. Bohatý program čekal na návštěvníky festivalu od 15 do 18 hodin.

 -MAN-