← zpět na úvodní stránku

Hráči ping-pongu ovládli místní tělocvičnu

Od devíti hodin můžete navštívit bohatý program festivalu Dny lidí dobré vůle na Velehradě. Jednou z prvních aktivit je pingpongový turnaj, který trvá až do 17. hodiny. Střetne se v něm celkem osmnáct hráčů. Záštitu nad sportovním kláním převzala sportovní organizaci Orel, která taktéž pořádá Soutěž ve fotbalových dovednostech s Antonínem Panenkou.

V soutěži nazvané Propinkejte se na Velehrad se utká celkem šest družstev, každé tvořeno třemi hráči. Zápasy probíhají v klasickém stylu, každé družstvo tedy hraje s každým a vždy se kombinuje dvouhra a čtyřhra. Vítězem daného zápasu se stane tým, který vyhraje tři sety. Vítězem celého klání se stane tým, který získá nejvíce bodů v tabulce.

Na zápas dorazilo celkem pět družstev spadajících pod orelské župy (Dolní Čermná, Šlapanice, Vysoké Mýto, Staré Město a Ostrožská Nová Ves) a jeden tým nadšených hráčů, který k Orlům z Dolního Benešova nepatří. Letošní účast byla chudší o dva týmy, i tak ale hráči neztratili herního ducha a s vervou se pustili do hraní.

Na vítězné družstvo čekají medaile a poháry. „Sladká odměna není pro ně nachystaná, leda že bychom se pak stavili na benzince a něco jsme jim koupili,“ říká s úsměvem na tváři rozhodčí turnaje Kamil Basovník. „Jsou tu družstva, která hrají vyšší pingpongové soutěže, takže asi nevyhrajeme, ale i tak se budeme snažit. My totiž moc netrénujeme, hrajeme pouze jednou týdně, a to jen v zimě a na tento turnaj jsme se připravovali jen jednou, tak uvidíme, jak dopadneme,“ sdělil před prvním zápasem pan Josef Mačát z týmu Orel Dolní Čermná.

-KČ-