← zpět na úvodní stránku

Jízda na Oranžových kolech vynesla více než sto tisíc korun

Dny lidí dobré vůle s benefičním koncertem v předvečer svátku svatých Cyrila a Metoděje přináší každoročně bohatý duchovní, ale i kulturní a sportovní program pro jednotlivé návštěvníky, ale také pro celé rodiny. Ve výčtu nesmí chybět charitativní podtext těchto dnů zahrnující také tradiční cyklojízdu na Oranžových kolech Nadace ČEZ. 248 návštěvníků šlapalo celé čtyři hodiny a podpořili tak salesiánský Dům Ignáce Stuchlého a Nadační fond ADIUVARE.

Organizátoři Dnů lidí dobré vůle a partneři tohoto projektu každoročně pomáhají neziskovým organizacím zlepšit a rozšířit jejich významnou a prospěšnou činnost. Osmnáctý ročník výrazně pomohl dvěma projektům - salesiánskému Domu Ignáce Stuchlého a Nadačnímu fondu ADIUVARE.

Cílem Večera lidí dobré vůle je inspirovat druhé představením konkrétních plodů misie sv. Cyrila a Metoděje a diváci či posluchači se mohou do pomoci sami zapojit. „Nejde jen o podporu finanční, ale především chceme diváky a posluchače inspirovat a povzbudit pro solidaritu mezi lidmi, pro lásku ke svým blízkým, povzbudit pro život ve zdravých rodinách. A také poděkovat všem, kteří pomáhají inspirovat druhé, doprovázejí rodiny v jejich radostných i těžkých chvílích a jsou na blízku všem, kteří je potřebují,“ vysvětluje Josef Kořenek, tajemník projektu Dny lidí dobré vůle.

Úterní odpoledne už tradičně patřilo hudební části programu Mladí fandí Velehradu, v rámci něhož se na pódiu vystřídalo několik interpretů a kapel. Početné publikum měla například skupina Slza. Během koncertu mohl každý šlápnout do pedálů Oranžových Nadace ČEZ a podpořit projekty salesiánského Domu Ignáce Stuchlého a Nadačního fond ADIUVARE.

Návštěvníci Velehradu opět ukázali svou dobrou vůli a otevřená srdce a v sedlech našich společnými silami vysportovali pro obě neziskové organizace částku v celkové hodnotě 106 005 korun,“uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Bohatý program Velehradu 2017 nabízel dále třeba vzdělávací seminář na téma proměny rodiny, turnaj v ping-pongu, soutěž ve fotbalových dovednostech nebo ekoaktivity pro celou rodinu. Ve středu 5. 7., v den svátku evropských patronů sv. Cyrila a Metoděje, pak na třicet tisíc poutníků prožilo sváteční bohoslužbu na nádvoří velehradské baziliky.

Dům Ignáce Stuchlého

V současné podobě byl znovuobnoven v roce 1996. Nabízí unikátní program pro školy Orientační dny. „Každoročně k nám přijíždí na třídenní pobyt nazvaný Orientační dny téměř sto třídních kolektivů. Jedná se o originální program, který jsme převzali od německých salesiánů. Žáci a studenti, učitelé i naši instruktoři zažívají nevšední setkání mezi sebou a překvapivě s Boží touhou objevit to nejlepší v nás,“ představuje činnost salesiánského domu jeho ředitel František Bezděk a dodává: „Právě o děti, kterým program rodiče nemůžou zaplatit, hodně stojíme, těm chceme pomoci“.

Nadační fond Audiavare

Nadační fond Audiavare (což latinsky znamená „pomáhat“ nebo „podporovat“) založil olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner. Přispívá k rozvoji duchovních a mravních hodnot při výchově mládeže, k modernizaci výchovně vzdělávacího procesu, k motivaci studentů pro odborné studium a rozvoj dovedností a v neposlední řadě také k získání vzdělání studentů z početných a sociálně slabších rodin.

Oranžová kola jsou putovní a je možné se s nimi setkat na dalších letních akcích/festivalech v České republice. Pomáhat pohybem je ale také možné kdykoliv prostřednictvím mobilní aplikace EPP, kterou lze zdarma a jednoduše stáhnout do mobilních telefonů.

 

Kontakt:

Nadace ČEZ                                                                    
Daniel Novák                                                                    
Tel: 724 446 611                                                          
daniel.novak01@cez.cz