![]() |
Vyhlášení výsledků pátého ročníku výtvarné soutěže pro děti v rámci Dnů lidi dobré vůle „Cestou dvou bratří“ se konalo ve Stojanově gymnáziu. Ceny vítězům předala první dáma Livia Klausová, Mons. Jan Graubner a hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.
„Jsem rád, že tato soutěž je rok od roku u dětí oblíbenější. Důležité je také to, že děti vědí, o čem malují,“ pochvaloval si zvýšený zájem Mons. Jan Graubner. „Nejde jen o počet, ale také o poslání, které podporuje dětskou fantazii a učí děti národní historii a identitě,“ doplnila arcibiskupa Livia Klausová. Hejtman Mišák pochválil děti a připomněl blížící se 1150. výročí příchodu Cyrila a Metoděje na Moravu.
Vítězkou první kategorie (1.-3. třída) se stala Agáta Váhalová a převzala od Livie Klausové poukaz na počítač. Ve druhé kategorii (4.-5. třída) vyhrála Anna Švecová.
-hor-