← zpět na úvodní stránku

Velehradský seminář pro rodiče se zaměří na digitální technologie

Ve středu 4. července od 9 do 13.30 hodin se v přednáškovém sále Hotelu Skanzen uskuteční seminář „Rodiče a děti tváří v tvář digitálním technologiím“. Je určený nejen rodičům, ale také pedagogům, sociálním pracovníkům, vychovatelům a všem, kteří se o toto téma zajímají. Odbornou garanci i záštitu nad vzdělávacím seminářem převzala CMTF UP Olomouc v zastoupení pana děkana prof. Ing. Mgr. Petera Tavela, Ph.D.

REGISTRACE

Aktuální téma, které dnes hýbe světem – technologie jsou všudypřítomné a poslední generace jsou jimi obklopené od narození. Jaký vliv však mají na rodinu? Jakým způsobem ovlivňují vztahy mezi rodiči a dětmi? Čím nahání hrůzu pojem digitální demence? Právě o této problematice se bude letos na Velehradě hovořit. Pozvání mezi přednášející přijal nizozemský kněz a národní kaplan pro mládež v Lucembursku P. Michel Remery, Mgr. Daniela Husárová, Ph.D., z košické univerzity, která se věnuje výzkumu faktorů rodinného prostředí ovlivňující zdravý vývoj školáků, a ředitel Salesiánského mediálního centra v Brně P. Libor Všetula.

„Těší nás, že pozvání přijal i host ze zahraničí. P. Michel je autorem knihy, která podporuje dialog o víře s mladými lidmi ve více než 15 jazycích. Tematicky kniha „Tweetuj s Bohem“ zapadá do konceptu letošního velehradského semináře a určitě účastníky zaujme. Nenechte si tedy ujít toto téma, které se v nějaké míře dotýká snad každé rodiny,“ uvedla za organizátory Marcela Anežka Kořenková.

Registrace zde, cena pro jednotlivce činí 250 Kč, pro pár 400 Kč.