← zpět na úvodní stránku

Velehrad dětem nabídne Michala Nesvadbu, divadlo i hry

Dny lidí dobré vůle nezapomínají ani na nejmenší návštěvníky Velehradu. V úterý 4. července od 15 do 18 hodin pro ně organizátoři připravují zábavné odpoledne (nejen) s Michalem Nesvadbou.

Hry a soutěže, divadlo, výstava, písničky, klauni, hudební rodinný program, rukodělná činnost, malovací kolo, setkání se zajímavými hosty, kteří mají o čem vyprávět.  „Vrcholem odpoledne bude dětmi milovaný Michal Nesvadba se svým proslulým vystoupením, které se na Velehradě stává veselou tradicí. Začne v 17 hodin na pódiu u baziliky,“ uvedl Karel Prais, projekt manažer Velehradu dětem.

Nabitý program!

Klauni Klaunského divadla MIMO pobaví pouliční improvizací s balonky a žonglováním, krátkými veselými skeči i vystoupením s hudbou. Na své si přijdou i milovníci pohádek, protože Divadlo Víti Marčíka zahraje Sněhurku. Několik rodin se svými dětmi, tvořící skupinu Zrna, nadchnou posluchače moderní křesťanskou autorskou tvorbou a zábavně vzdělávací kvíz a hlavolamy potrápí i potěší nejen dětské hlavičky. A kdo bude chtít, může se zapojit do stavby velehradské baziliky z malovaných krabic.

V rámci dětského programu bude k vidění také výstava, která připomene 100. výročí zjevení Panny Marie ve Fatimě,“ dodal Prais.

Velehradský program pro děti a jejich rodiče zahrnuje i „cestovatelskou soutěž“ Velehradský pas nebo dětskou fotografickou soutěž. Ta je určená dvěma věkovým kategoriím. První pro děti do 12 let, druhá pak pro děti mezi 13. a 15. rokem. Účastníkům soutěže organizátoři zapůjčí kompaktní digitální fotoaparáty. Pro malé fotografy jsou připraveny hodnotné ceny.