← zpět na úvodní stránku

Velehrad dětem nabídne Michala Nesvadbu a Víťu Marčíka

Dny lidí dobré vůle nezapomínají ani na nejmenší návštěvníky Velehradu. Ve středu 4. července od 15 do 18 hodin se děti můžou těšit na zábavné odpoledne nejen s Michalem Nesvadbou.

Hry a soutěže, divadlo, obří hlavolamy, balonkový modeling pro děti a rodiče, tvořivá dílnička, cyklokolotoč, klaunské mini disko. „Vrcholem odpoledne bude dětmi milovaný Michal Nesvadba se svým proslulým vystoupením, které už je na Velehradě veselou tradicí. Začne v 17 hodin na pódiu u baziliky,“ uvedl Karel Prais, projekt manažer Velehradu dětem.

Nabitý program!

Klauni Klaunského divadla MIMO pobaví mini diskem a na své si přijdou i milovníci pohádek, protože Divadlo Víti Marčíka zahraje Bajaju. Zábavně vzdělávací kvíz a hlavolamy potrápí i potěší nejen dětské hlavičky a kdo bude chtít, může se zapojit do stavby velehradské baziliky z malovaných krabic. „Dětská scéna se u nejmenších těší velké oblibě. V posledních letech ji navštíví několik stovek dětí,“ dodal Prais.

Velehradský program pro děti a jejich rodiče zahrnuje i „cestovatelskou soutěž“ Velehradský pas nebo dětskou fotografickou soutěž. Ta je určená dvěma věkovým kategoriím. První pro děti do 12 let, druhá pak pro děti mezi 13. a 15. rokem. Účastníkům soutěže organizátoři zapůjčí kompaktní digitální fotoaparáty. Pro malé fotografy jsou připraveny hodnotné ceny.