← zpět na úvodní stránku

V Modré ukážou, jak pečovat o životní prostředí


Aktivity pro životní prostředí jsou neodmyslitelnou součástí tradičního projektu Dny lidí dobré vůle. Jubilejní dvacátý ročník nebude výjimkou a v Archeoskanzenu Modrá nabídne ve čtvrtek 4. července ekologicky laděné aktivity.

Letošní program v archeoskanzenu představí pestrou škálu přístupů při ochraně životního prostředí. Od práce sofistikovaných profesionálů po místní sdružení občanů a aktivistů. Od přímé intervence po okrašlovací spolky.

Přijďte se podívat na ty, kteří pečují o návrat šelem, o půdu či přirozený les. Ukážeme, jak se zahrádkářská kolonie stává komunitou, jak mladí studenti vyrostou v environmentální specialisty nebo jak jsou obyčejní lidé úspěšnými bojovníky s ekonomickými zájmy developerů. Neopomeneme představit osvědčené přístupy v recyklaci odpadů a v úspoře drahých energetických zdrojů. Budeme se věnovat globálním environmentálním výzvám a jejich domácím odpovědím, nabídneme příležitosti k „dobrovolničení“ při ochraně přírody, ekohry, doplňovací kvízy pro děti i drobná občerstvení. Aktivity pro životní prostředí se konají za každého počasí v archeoskanzenu v Modré u Velehradu,“ prozradil Petr Porteš, projekt koordinátor Aktivit pro životní prostředí.

Hnutí Brontosaurus pomáhá přírodě už 40 let. Propojujeme smysluplnou dobrovolnickou práci se zážitky a zkušenostmi na celý život. Každoročně vyrážíme s dobrovolníky kosit orchidejové louky, sázet stromy, opravovat hrady nebo třeba stavět školu v Himálajích.

Bližší informace o Hnutí Brontosaurus a problematice životního prostředí na www.brontosaurus.cz.

 

 

Bližší informace:
Monika Babincová
PETARDA PRODUCTION a. s.
E-mail: tisk@velehrad.eu
www.velehrad.eu