← zpět na úvodní stránku

Usedněte do sedla Oranžového kola a pomáhejte

Ve čtvrtek 4. července od 15 do 19 hodin se v rámci programu Mladí fandí Velehradu (na hřišti ZŠ) uskuteční charitativní akce Nadace ČEZ Oranžové kolo.

Každý může usednout do sedla oranžových kol, která umožní všem návštěvníkům Dnů lidí dobré vůle, aby vlastním fyzickým úsilím přispěli na dobrou věc. Stačí málo – pouhých 60 vteřin jízdy na oranžovém kole (rotopedu), ve kterých proměníte svou mechanickou energii na finance. Ty poté poputují na dobročinné účely. Konkrétně na poskytování domácí hospicové péče v Olomouckém kraji a Nadační fond ADIUVARE.

Oranžová kola jsou putovní a můžete se s nimi setkat na dalších letních akcích/festivalech v České republice. Nezapomeňte „šlápnout pro dobrou věc“, kdekoliv je uvidíte. A pomáhat pohybem můžete kdykoliv, prostřednictvím mobilní aplikace EPP, kterou lze zdarma a jednoduše stáhnout do vašich mobilních telefonů. Stačí ji pak zapnout kdykoliv se hýbete – jedete na kole, na bruslích, běháte, procházíte se. Každý metr či kilometr vaší pohybové aktivity se proměňuje v body, ty můžete přiřadit projektům, které se vám líbí a pomoci tak tam, kde je třeba.