← zpět na úvodní stránku

ROZHOVOR: Tereza Kostková

Tereza Kostková letos vystřídá na velehradském pódiu Barboru Černoškovou, která bude tou dobou na mateřské dovolené, a spolu s Filipem Tomsou se tak ujme moderování benefičního koncertu Večer lidí dobré vůle. 

Herečka a moderátorka je dcerou herce Petra Kostky a herečky Carmen Mayerové. Pochází z Prahy a po maturitě na pedagogické škole vystudovala Vyšší odbornou školu hereckou. Začínala v divadle v Chebu, měla angažmá v pražském Divadle pod Palmovkou, dnes ji můžete vidět např. v divadlech Viola, Brodway nebo v Rytířské. Objevila se v celé řadě oblíbených televizních seriálů i filmů. Několik let moderuje po boku Marka Ebena taneční show České televize StarDance. Má syna Antonína. 

  • Letos poprvé budete moderovat Večer lidí dobré vůle na Velehradě, což je jedno z největších symbolických míst státnosti v naší zemi. Těšíte se, nebo převažuje spíše odpovědnost za tuto vaši službu provázení slovem lidí dobré vůle na mimořádném místě? 

Mě mimořádná místa a události nesvazují, naopak naplňují mě radostí a možností spojit se s jejich hloubkou. Aspoň trochu se jí dotknout. Historie. Genius loci. Cesty našeho vývoje. Zodpovědné je bezesporu takovou událost a místo obohatit o to nové a tím hloubku podpořit. Ale zodpovědné je všechno krásné, to není svazující.

  • Jak nejraději trávíte volný čas?

Všemožně. Ale návštěvy zajímavých míst, cesty a zážitky jsou na předním místě, takže i tuhle akci beru jako skoro prázdninový výlet. 

  • Chystáte se po Velehradě někam na rodinnou dovolenou? 

Ano. Po mile aktivním roce jsem si ponechala celé divadelní prázdniny volné, vyjma této cesty na Velehrad, a budeme si nejrůznějšími způsoby doma i na cestách užívat celých letních prázdnin. Tedy dá-li Pán Bůh… :-)

  • Jste úspěšná herečka a moderátorka, jak se dá taková časově náročná profese skloubit s rodinným životem? Berete syna třeba na natáčení? 

Úplně normálně jako každá jiná profese, možná i o chlup lépe, pravě proto, že v krajních případech lze dítě na natáčení i do divadla vzít. Toníkovi je 10 let a chodí do divadla vyloženě rád. Žít život, pracovat, milovat a tím vším vychovávat se nevylučuje.

  • Televize, film, divadlo, rozhlas. Co je vám nejbližší? 

Ideálně právě ta pestrost. Jedno obohacuje druhé. 

  • StarDance jste moderovala společně s Markem Ebenem. Co se vám jako první vybaví, když se řekne jeho jméno?

StarDance :-)))

  • Co byste vzkázala lidem dobré vůle, kteří letos dorazí 4. a 5. července na Velehrad? 

Nevím, jestli mám pouvoir někomu něco vzkazovat, ale budu se na ně těšit. Vlastně už se těším!

Děkujeme za rozhovor a přejeme úžasné léto!