← zpět na úvodní stránku

Přišli, hráli, vyhráli. Zájezd k moři. Velehradský pas se vyplatí!

Dny lidí dobré vůle na Velehradě přinášejí každoročně řadu zajímavých projektů pro celou rodinu. Jedním z nich je také netradiční cestovatelská soutěž. S Velehradským pasem soutěžící projdou celkem 7 stanovišť „velehradských zemí“, kde „celníkům“ zodpoví kvízovou otázku nebo splní zadaný úkol. Vítězná rodina pak může vyhrát zájezd k moři. Loni se z výhry radovala čtyřčlenná rodina Nášelova z Horní Lhoty u Luhačovic. Položili jsme jim několik otázek:

1)    Kam jste se za výhru vypravili a jak jste si to užili?

Za výhru jsme se vypravili na chorvatský poloostrov Istrie do města Umag. Užili jsme si to moc, protože byl krásný slunečný týden a hotel jsme měli přímo u moře. Jídlo bylo také velmi dobré a hlavně velký výběr.

2)    Jste soutěživá rodina? Vyhráváte často?

Soutěživí moc nejsme, ale občas se do něčeho zapojíme. Jednou jsme ale už taky překvapivě vyhráli na zámku v Bojnicích. Po cestě bylo dost škaredé počasí, ale po příjezdu na zámek nás čekalo sluníčko a milé překvapení v podobě výhry přenosného DVD přehrávače.

3)    Velehradské Dny lidí dobré vůle patří mezi vaše tradiční akce, nebo jste loni byli poprvé?

Na Velehrad jezdíme pravidelně každý rok, spíme pod stanem. Je to pro nás pravidelný začátek prázdnin. Bez Velehradu by to nešlo. Vynechali jsme jen jeden ročník v roce 2005, kdy se nám narodil syn.

4)    Co se vám loni na Velehradě líbilo nejvíc (samozřejmě krom Velehradského pasu 😉?

Na Velehradě se nám líbí večerní koncert lidí dobré vůle. Pak také pódium pro mladé a koncerty na něm. Dále se nám líbí doprovodné programy pro děti a atrakce a také dobrovolníci z Maltézské pomoci, jak se skvěle starají a provázejí lidi s postižením a vozíčkáře. Moc se nám líbí druhý den mše svatá a zpěvy na ní.

5)    Pojedete letos zase a zkusíte znova své štěstí s Velehradským pasem?

Určitě se letos na Velehrad chystáme, když nám to zdraví dovolí, a chtěli bychom zkusit fotografickou soutěž a fotbalové dovednosti, na které nikdy nezbývá čas, ale hlavně znovu Velehradský pas.

6)    Který úkol byl pro vás nejtěžší a který naopak nejsnazší, pokud si ještě vzpomenete?

Nejtěžší pro nás bylo pexeso v archeoskanzenu, protože se ještě během příchodu rozpršelo, tak jsme museli čekat, až přestane, a nejlehčí pak malování štětcem na hrnčířském kole. Malování bylo sice časově naročné, protože tam byla velká fronta, ale pak nás uchvátil finální výtvor.

7)    Jak nejčastěji trávíte jako rodina volný čas?

Když jsme všichni doma, což nebývá bohužel často, protože jsou rodiče v práci někdy i o víkendu, tak si rádi zajedeme na kole na Luhačovickou přehradu, popřípadě na některý z okolních krytých bazénů.

8)  Jezdíte často na rodinné výlety, dovolené? Preferujete pasivní odpočinek (např. u vody), nebo raději vyrazíte třeba na kola?

  Na výlety jezdíme rádi – na zámky, hrady a každé léto zajedeme na dovolenou. Nebojíme se postavit stan kdekoli v přírodě. Rádi kombinujeme aktivní a pasivní odpočinek.

Děkujeme za rozhovor a přejeme krásné léto.