← zpět na úvodní stránku

Míčky všech velikostí na Velehradě dolétaly

Šest týmů se letos propinkalo do velehradského finále, kde v místní tělocvičně soupeřilo o prvenství ve stolním tenise. Konkurenty loňských vítězů z Chmelné ve Středočeském kraji tvořila družstva z celé České republiky.

Kapitán loňského dominujícího týmu už v úvodním zápase sklidil uznalý potlesk z řad spoluhráčů, ale i protihráčů. Na Velehradě totiž nejde o žádnou velkou soupeřivost. „Sejdou se tu vždy hlavně milí a pohodoví lidé, jak už vyplývá i z názvu celé akce, “ řekl rozhodčí Kamil Basovník z tělovýchovné jednoty Orel v Uherském Hradišti.

Hrálo se asi pět kvalifikací, z každé postoupilo buď jedno, nebo dvě družstva,“ uvedl rozhodčí.

Napínavý turnaj se letos protáhl až do 5. hodiny odpolední a v konkurenci Chmelné, Silůvek, Ostrožské Nové Vsi, Křenovic a Vysokého Mýta nakonec zvítězil tým z Dolního Benešova. Za sebou nechal tým ze Silůvek a loňští vítězové z Chmelné skončili až třetí. „Rozhodně to nikdo nečekal, že vyhrají z Dolního Benešova a Chmelná bude až třetí. Ale naštěstí se nikdo nezranil a teplota v hale byla mnohem příjemnější než loni. Tak zase za rok,“ uzavřel turnaj ve stolním tenisu Basovník.

Stolní tenis ale nebyl jediná velehradská sportovní aktivita. V odpolední kvalifikaci přišel malé fotbalové naděje české reprezentace podpořit bývalý reprezentant a patron soutěže Antonín Panenka. Obletovaný dětmi i reportéry byl Panenka v jednom kole. Podepsat od něj kopačku nebo dres chtěl každý na hřišti.

Děti závodily na fotbalovém hřišti ve třech kategoriích a sedmi disciplínách. V kategorii žákyň ročníku 2002 a mladších zvítězila Ivana Jurčová z Uherského Brodu, mezi mladšími žáky (do roku 2006) ukopal nejlepší výsledky Michal Bulejko a ve starších žácích (2002 - 2005) vyhrál Tibor Horáček.