← zpět na úvodní stránku

Kristýn služebník slouží dětem i dospělým

Pestrá škála aktivit čeká především na rodiče s dětmi ve stanu Kristýna služebníka. Ti nejmenší si přijdou na své při řízení modelů lokomotiv nebo malování na obličej, rodiče zas nepochybně přivábí vůně kvalitních kávových zrn. A pokud snad nemají chuť na kávu, mohou si hned vedle dát pořádnou klobásu.

„Všichni zamávejte vláčku. Ale ne! Ještě ne teď, ještě nevyjel!“ usměvavě instruuje malé výpravčí ten dospělý. Děti si mohou na velkém modelu železnice vyzkoušet její provoz. Odměnou za úspěšnou cestu vláčků do určených stanic jim jsou bonbóny, které slaví úspěch. Na červenou čapku a výpravku, klíčové atributy každého správného výpravčího, děti dychtivě čekají.

Pokud snad nechtějí od hlavního výpravčího vyrobit zvířátko z balónků, mohou si hned vedle zasoutěžit v rámci hry Velehradský pas. Ve stanu Kristýna služebníka musí děti ukázat tvůrčí um – z několika písmen, jež si vytáhnou z váčku, musí složit slovo. Odměnou je jim razítko do soutěžního lístku.

A jestli snad děti chtějí místo tvoření umožnit jiným, aby tvořili na nich, mohou si u Kristýna nechat udělat tetování či se pomocí barev na obličej změnit v dravou šelmu. „Hyenu? Tak to jsem ještě nemalovala,“ směje se paní žádosti malé holčičky o netradiční masku.

Rodiče si přijdu na své především ve stáncích, které nabízí kvalitní druhy kávy nebo zmrzlinu, která v dusném počasí přichází návštěvníkům obzvlášť vhod. Vyhládlí poutníci se mohou dále občerstvit třeba bezlepkovou klobásou.

-APM-