← zpět na úvodní stránku

Hvězdou Velehradu pro mladé bude Godzone

Mladí fandí Velehradu už sedmým rokem. Cílem projektu je přilákat na Velehrad mladou generaci a seznámit ji s našimi kořeny, s místem, kde se psala historie. I letos se mladí návštěvníci mohou těšit na své oblíbené hudební hvězdy, mrštné parkouristy, ale i poklidnější aktivity. Hřebem programu bude ve 21:15 „GODZONE worship night VELEHRAD“. Program pro mladé na Velehradě podporuje Nadace CREDO CZ.

Mladí budou fandit celé odpoledne

Program Mladí fandí Velehradu začne 4. července v 15 hodin na hřišti ZŠ Velehrad a potrvá až do 22. hodiny. Těšit se můžete na rozličné aktivity připravené Společenstvím Brno Worship a projektem ON z Valašských Klobouk, představí se též „Medicinaulici“, kteří zájemce mj. zasvětí do pravidel první pomoci. Na pódiu vystoupí mladá talentovaná zpěvačka a valašská rodačka Kamila Polonyová, která loni oslnila porotce Česko Slovenské SuperStar svou vlastní písní „Nad našú Hošťálkovú“. Společně s Kamilou zahraje i zazpívá písničkář Honza Grebík. Chybět nebude ani tradiční a velmi odvážné vystoupení mladých parkouristů v podání Luba Bauma se skupinou Improve Yourself. Návštěvníci se mohou těšit na parkourové workshopy a soutěže.

O parkouru

Disciplína pocházející z Francie, jejímž základem je schopnost dostat se bezpečně, plynule a efektivně z bodu A do bodu B, a to pouze za použití vlastního těla. Pomáhá v překonávání libovolných překážek v okolním prostředí – od větví přes kameny a skály až po zábradlí a betonové zdi.

„Podstata parkouru je, abychom byli silní a tím pádem i užiteční. Tím, že natrénujeme nějaké skoky, můžeme být prospěšní sobě i svému okolí. Vidíte paní s kočárkem, hned přiběhnete, pomůžete, stejně tak třeba starší paní potřebuje pomoct nastoupit do vlaku,“ říká parkourista Dan Hanuš ze skupiny L.E.A.D. Parkour se dá provozovat jak ve městě, tak na venkově. A věřte, že odvážné vystoupení mladých parkouristů vám doslova vyrazí dech!

Kdo je kdo?

Godzone je slovenský projekt, jehož hlavním cílem je evangelizace mladých lidí. Dělají to už 12 let, a to atraktivním, kreativním a moderním způsobem. Každoročně pořádají hudební turné po Slovensku.


Medici na ulici jsou studenti lékařských fakult v Praze a Brně, kteří se již několik let snaží o rozvoj pouliční medicíny v Česku, tedy o poskytování základní zdravotní péče lidem bez domova - nejčastěji s nimi konzultují
jejich zdravotní stav a obvazují rány. S lidmi bez domova se setkávají jak na centrech různých dobročinných organizací, tak i přímo na ulici. Jejich cílem je zlepšit poskytování zdravotní péče lidem bez domova, což je v ČR stále opomíjená problematika.

Kamila Polonyová je zpěvačka a skladatelka. Zpívá odmala, prošla řadou soutěží, v roce 2020 zazpívala svoji první autorskou píseň Nad našú Hošťálkovú v televizní show SuperStar. Vystupuje na koncertech, různých akcí a svatbách. Repertoár je různý, od českých, slovenských až po zahraniční písničky. Snaží se skládat své vlastní.

Jan Grebík je písničkář a skladatel. Za více než 20 let aktivní kariéry spolupracoval s řadou kapel a interpretů (Argema, Standa Hložek, Street69 a další). Od roku 2019 vystupuje se svým sólovým programem. Věnuje se už převážně vlastní tvorbě.

NF CREDO

Letos poprvé se na organizaci programu pro mladé podílí Nadační fond CREDO. Byl založen v roce 2014 ve Zlíně a mezi hlaví cíle patří šíření a upevňování křesťanských hodnot ve společnosti, podpora manželství a rodiny a misijní a charitativní projekty. Velký důraz fond klade na evangelizaci v České Republice, zvláště pak na Moravě. V charitativní oblasti podporuje především rodiny s postiženými dětmi.