← zpět na úvodní stránku

TISKOVÁ ZPRÁVA

Dny lidí dobré vůle dnes vyvrcholily Národní poutí Velehrad

Dvaadvacáté Dny lidí dobré vůle dnes končí. Slavnostní poutní mše svaté se na Velehradě zúčastnilo přes 15 tisíc nejen poutníků. Včerejší den oslav navštívilo povolených pět tisíc lidí a výtěžek z benefičního Večera lidí dobré vůle se vyšplhal na 1,8 milionu korun (dárcovské SMS a vázané finanční dary). Velehradské cyrilometodějské oslavy jsou největší svého druhu u nás a konají se každoročně ve dnech 4. a 5. července. Letos a loni byly omezené epidemiologickými opatřeními.

Od půl sedmé ráno dnes probíhaly v prostorách baziliky mše svaté a připraven byl i doprovodný program. V Sále Tomáše kardinála Špidlíka je k vidění velká výstava Antonín Cyril Stojan, instalována u příležitosti 170. výročí narození Antonína Cyrila Stojana a 100. výročí jeho jmenování olomouckým arcibiskupem. Otevřené jsou také výstavy ve Stojanově gymnáziu a ve Velehradském domě sv. Cyrila a Metoděje se do 12. hodiny přepisuje Bible.

V 15 hodin pak začne v bazilice řeckokatolická svatá liturgie a hlavním celebrantem se stane Mons. Ladislav Hučko, apoštolský exarcha v ČR.

Bližší informace:

Monika Babincová
PETARDA PRODUCTION a. s.
Tel.: +420 737 726 686
E-mail: tisk@velehrad.eu
www.velehrad.eu