← zpět na úvodní stránku

Dny lidí dobré vůle dnes vyvrcholí slavnostní mší

Dvaadvacáté Dny lidí dobré vůle dnes vrcholí Národní poutí Velehrad 2021. V 10.30 začne Slavnostní poutní mše svatá, kterou bude živě přenášet Česká televize a Český rozhlas. Hlavním celebrantem bude Dominik kardinál Duka OP, arcibiskup pražský, kazatelem Mons. Thlic. Vojtěch Cikrle, biskup brněnský.

Od půl sedmé ráno dnes probíhají v prostorách baziliky mše svaté a připraven je i doprovodný program. Mimo jiné je v Sále Tomáše kardinála Špidlíka k vidění velká výstava Antonín Cyril Stojan, instalována u příležitosti 170. výročí narození Antonína Cyrila Stojana a 100. výročí jeho jmenování olomouckým arcibiskupem. Otevřené jsou také výstavy ve Stojanově gymnáziu a ve Velehradském domě sv. Cyrila a Metoděje se do 12. hodiny přepisuje Bible. Na prostranství u bazilky a u ZŠ Velehrad se prezentují charity, které mají připravený program i pro děti. Například skákací hrad nebo výtvarnou dílničku.

V 15 hodin pak začne v bazilice řeckokatolická svatá liturgie a hlavním celebrantem se stane Mons. Ladislav Hučko, apoštolský exarcha v ČR.