← zpět na úvodní stránku

Tatíček Stojan pro jižní Moravu

Olomoucký arcibiskup a služebník Boží Antonín Cyril Stojan by letos oslavil 170. narozeniny a 100. výročí jmenování olomouckým arcibiskupem. U té příležitosti se koná v neděli 4. července v 16 hodin v Archeoskanzenu v Modré u Velehradu hudební odpoledne "Písničky pro „tatíčka Stojana“ k narozeninám".

Písničku „tatíčkovi Stojanovi“, který měl rád a podporoval folklórní soubory, přijedou věnovat Vlasta Mudríková, Šohajka, Franta Uher a Valašský Vojvoda. Celé odpoledne i s řadou dalších zajímavých hostů moderuje a provází Petr Šiška.

Současně na Velehradě uvedou hudební CD „Písničky pro tatíčka Stojana“. Celý výtěžek z prodeje CD nosiče bude věnován na rekonstrukci farního kostela sv. Jakuba v Moravské Nové Vsi, který byl poškozen ničivým tornádem. Moravská Nová Ves byla založena krátce před rokem 1265 cisterciáckým klášterem na Velehradě. Velehradští cisterciáci zde také postavili faru s kostelem sv. Jakuba staršího.

Na Velehradě můžete CD zakoupit během Dnů lidí dobré vůle u stánku společnosti „Kristýn služebník“, na prostranství u baziliky (vedle ambitu).