Seznam tiskových zpráv

TISKOVÁ ZPRÁVA

Setkání vozíčkářů je na Velehradě tradicí

Velehrad
23. dubna 2012

Ve dnech 4. – 5. července 2012 ožije Velehrad oslavami Dnů lidí dobré vůle, které se konají u příležitosti státního svátku Dne slovanských věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje. Součástí bude i dvanáctý ročník Mezinárodního setkání vozíčkářů.

Pravidelné setkávání vozíčkářů na Velehradě pořádá již tradičně Maltézská pomoc, o.p.s. ve spolupráci s Českým velkopřevorstvím Suverénního řádu Maltézských rytířů a pod záštitou olomouckého arcibiskupa Mons. Jana Graubnera.

Pro účastníky je zajištěný pestrý program. Ve středu 4. července v 16 hodin jsou všichni zváni do baziliky Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje na poutní mši pro zdravotně postižené. V 17.15 hodin pak na nádvoří před ZŠ dorazí zajímavé osobnosti a dobrou náladu umocní vystoupení cimbálové muziky Pentla. „Programem provede sympatický Filip Tomsa. Loni zazářil na Velehradě poprvé, a protože se jeho moderování osvědčilo, pozvali jsme ho i letos,“ uvedl Michal Umlauf, hlavní projekt manažer Mezinárodního setkání vozíčkářů.

Setkání vozíčkářů vyvrcholí v 19.30 hodin Večerem lidí dobré vůle. Stejně jako v předchozích letech bude Večer lidí dobré vůle přímým přenosem vysílat Česká televize a Český rozhlas 1 - Radiožurnál. Veškerou asistenční a zdravotní službu během večera zajišťuje Maltézská pomoc.

Od 21. hodiny bude pro účastníky setkání připraveno příjemné posezení na nádvoří před základní školou.

Bližší informace:

PETARDA PRODUCTION a. s.

Monika Urbášková

Tel.: +420 737 726 686

E-mail: tisk@velehrad.eu

www.velehrad.eu